O autorze
Fotografia jest moją pasją od kiedy tylko sięgam pamięcią...

Mój fotograficzny warsztat wykształcałem na tradycyjnej fotografii analogowej, przyglądając się pracy mojego ojca - artysty fotografika, członka Związku Polskich Artystów Fotografików - Jerzego Żaka.
Mimo niewielkich możliwości jakie dawały moje rodzinne strony udało mi się nabrać sporego doświadcznia w fotografii reporterskiej. Do tej pory moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane w gazetach codziennych, takich jak: Polska The Times - Gazeta Krakowska, czy Dziennik Polski, oraz na licznych portalach internetowych. 

Na swoim koncie mam wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, w tym dwa wyróżnienia w prestiżowym konkursie "ekologia w obiektywie" organizowanym przez firmę Bayer. 
Moje zdjęcia były prezentowane w wielu wystawach tematycznych i pokonkursowych w kilkunastu miastach polski, a także za granicą. Ukończyłem studia magisterskie z psychosocjologii, skupiając uwagę w pracy dyplomowej na tematykę fotografii socjologicznej w Polsce i na świecie, oraz studia licencjackie - spec. komunikacja społeczna, które rozwinęły moje zainteresowanie dziennikarstwem i mediami.

Jestem wieloletnim członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Posiadam także Legitymacje Fotograficzną uprawniającą do fotografowania celebracji liturgicznych wydaną przez Komisję ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej. Wykonałem wiele zleceń dla firm takich jak Galicjanka, DeS, SimpleRent, Can-Pol, Galicya, czy Impresariat Artystyczny – Wydawnictwo: CASA GRANDE zajmując się przez wiele lat kompletną dokumentacją Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury. 

Zachęcam także do sięgnięcia po ponad stustronicowy "Przewodnik po cerkwii św. Jakuba Mł. Ap. w Powroźniku i dziejach tutejszych ludzi", który jest w całości ilustrowany zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia mojego autorstwa można także odnaleźć w albumie "Perły Doliny Popradu" wydawnictwa Goldruk, czy "Łemkowskie Cerkwie" wydawnictwa Gondwana. 
Wszystkie zdjęcia wykonuje na wysokiej klasy sprzęcie. Posiadam także na własne potrzeby studio oraz profesjonalny system oświetlenia, przydatny szczególnie przy fotografowaniu wnętrz jak i sesji studyjnych. Zapraszam do współpracy... 

Mirosław Żak