czwartek, 5 lipca 2012

Babia Góra

Kilka dni temu (30 czerwca) obroniłem pracę magisterską pt. "Fotografia socjologiczna - zwierciadło społeczeństwa i impuls w procesach przemian społecznych" uzyskując jednocześnie tytuł magistra psychosocjologii. Przyszedł więc upragniony czas na uzupełnienie fotograficznych zaległości, bynajmniej nie związanych z gatunkiem fotografii dokumentalnej i socjologicznej.
W oczekiwaniu na ustąpienie upałów i przejście gwałtownych burz uniemożliwiających zrealizowanie zaplanowanego od dawna wyjścia w góry, prezentuje kilka zdjęć z zeszłorocznej wyprawy Skawica - Hala Krupowa - Przełęcz Krowiarki - Babia Góra - Markowe Szczawiny.
Pierwsze ze zdjęć, wykonane w drodze na Diablak zajęło ostatnio pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Zachód Słońca w Górach" organizowanym przez Portal Górski jkw.pl, w efekcie czego stałem się właścicielem kieszonkowego Nikona, z którym nie rozstaje się nawet na moment. :)


1.  Droga na Babią Górę - Gówniak - 1617 m n.p.m.
2. Widok z Kępy - 1521 m n.p.m.3. Hala Krupowa, 1137 m n.p.m.4. Cyl Hali Śmietanowej 1298 m n.p.m.5. Droga na Policę 1396 m n.p.m.6. Bonus - Pamiątkowe zdjęcie z Babiej Góry 1725 m n.p.m.

11 komentarzy:

 1. Zajebiaszcza inwersja na fociszu z Krupowej, podobną mialem razu pewnego na Turbaczu. Widok na Tatry miodzio

  OdpowiedzUsuń
 2. 2 i 4 fantastyczne.

  Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Merlin Monroe5 lipca 2012 18:49

  Chyba chodziło Ci o datę 30 czerwca, a nie 30 lipca...

  Zdecydowanie 1! Szkoda że nie ma tu nowych zdjęć, te już znam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi na datę. Błąd już poprawiony.
   Sam mam nadzieję że niebawem blog wypełni się nowościami. Ostatnio niewiele fotografowałem, dopiero w lipcu znajdę czas na realizacje nowych pomysłów i zaplanowanych podróży. Będzie krajobrazowo, ale także portretowo... Niech no tylko odsapnę od tej socjologii. :)

   Usuń
 4. Merlin Monroe6 lipca 2012 11:12

  Błąd poprawiony i od razu notka ładniej wygląda:)przepraszam ale to mój perfekcjonizm, on mnie po prostu nie opuszcza. Co do nowych zdjęć 3mam za słowo, bo w przypadku tej galerii jest na co popatrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze - kapitalne! Jak ja lubię tą Babią!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jutro tam będę :) Fotografie bajeczne (dosłownie)

  OdpowiedzUsuń